De ce?

poezie de dragoste de Alexa petronela

De ce?
Ma intreb ades de ce te-am cunoscut?!
De ce situatia este atat de complicata ?!
Din ce neant ai aparut,
Sa-mi faci din viata debandada...


Frumos ca Adonis te arati ,
In fata-mi cateodata ,
Te vad un june-in alte dati,
Iubirea este oarba...

Te-astept sa vii cu-nfrigurare ,
Desi mi-e cald de mor ,
Sa-ti vad faptura cum apare ,
In umbra serilor,,,

Si un razboi se poarta-n mine ,
E bine sau e rau?!
Dar nu pot renunta la tine,
Sa fiu cu tine-i visul meu...

Urasc pe cei care se interpun in calea fericirii altora....


publicata in 2015-01-08

Citeste si alte poezii de dragoste trimise de vizitatori


Citate de dragoste

  • 'Dragostea este o energie care există de la sine. Este propriul său valoare.'
    ~ Thornton Wilder
  • 'Să iubească acum cei care nu au iubit niciodată; să iubească acum cei care au iubit mereu, dar mai mult.'
    ~ Thomas Parnell
  • 'Alți bărbați au spus că au văzut îngeri,
    Dar eu te-am văzut pe tine
    Și ești suficient.'
    ~ G. Moore