o traire
poveste de dragoste scrisa de alexandra
Am putea spune ca suntem diferiti..sau ne asemanam..ori avem centre comune, insa..diferentele ne leaga cel mai mult ...spunem ca nu vrem...dar in noi, arde dorinta de avea un legamant , o poveste , un vers...dorim sa spunem ca suntem un intreg....insa ce ne opreste.?..!Nu spune inca!
Inchide ochii... simti cum isi trece degetele prin parul ei lung..asternutu-i de matase..te cheama dulcea-i voce..!Te doboara gandul ca nu o poti atinge..visezi ca esti cu ea sorbind din ceasca veche de cafea..surasul ei din coltul gurii,buzele crapate..odata. O privesti ,doar spune-i... Buna!Mi-a fost dor! A.
publicata in
2014-04-01
Citate de dragoste
- 'Sunt în starea de a iubi
Pur și simplu pentru că ești aproape de mine.
Ciudat, dar când ești aproape de mine
Sunt în starea de a iubi.'
~ Dorothy Fields - 'Când iubești pe cineva, toate dorințele tale adunate încep să iasă la iveală.'
~ Elizabeth Bowen - 'Alți bărbați au spus că au văzut îngeri,
Dar eu te-am văzut pe tine
Și ești suficient.'
~ G. Moore